Tekirdağ Eca Servisi

Tekirdağ Eca Servisi

Tekirdağ eca servisi Özellikle kış aylarında ısınma ihtiyacını sağlayan kombilerin Kombiler önemi kışın anlaşılan cihazlardandır. Tekirdağ Eca Servisi tarafından mutlaka bakımlarının yapılması gerekmektedir. Tekirdağ Eca Servisi kombilerin bakımlarını ve onarımlarını gerçekleştirir. Evlerin her bölümün aynı anda ve eşit ısınmasını sağlar. Eşit ve aynı derecede ısınan evlerde evin her bölümü aynı sıcaklıkta olur. Bu durum en önemli avantajıdır. Isınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan kombiler hermetik ve yoğuşmalı olarak ikiye ayrılırlar. Tekirdağ ECA Servisi olarak burada önemli bir noktayı belirtmeliyiz. Yoğuşmalı kombi tercih ederken mutlaka evin metrekaresini dikkate almalısınız. 110 metrekarenin altındaki dairelerde yoğuşmalı kombi kullanımı önerilmemektedir.

Tekirdağ ECA Servisi; Kombi Özellikleri

Bacalı tip kombiler; Bacalı tip kombiler yanma oluşumu için ortamdaki havayı kullanarak alev oluşumunu sağlamaktadır. Bacalı kombiler için bina ya da daire bacası olmak zorundadır. Duş sırasında kombinin bulunduğu ortam sürekli havalandırılmalıdır.

Hermetik tip kombiler; içinde bulunan fan yardımı ile hava akışını sağlamaktadır. Hermetik kombilerin dışarıya uzanan bacaları bulunmaktadır. Bu baca yardımı ile hava akışını sağlamakta ve alev oluşumu için alması gereken havayı baca yardımı ile dışarıdan almaktadır. Hermetik kombiler günümüzde en çok kullanılan kombi türlerindendir.

Tekirdağ ECA Servisi; Hangi Güçte Kombi Almalı?

90 metrekare bir daireyi ısıtmak için kombi güç değeri yaklaşık olarak 20 bin kcal/h ‘dir. Farklı güçlerde kombiler bulmak mümkündür. Eca Kombiyi alacağınız firmaya danışarak yaşadığınız alana en uygun güç değerini seçmelisiniz. 160 ile 190 metrekare büyüklüğündeki bir evi 24 bin kW kombiler ısıtabilir.

Tekirdağ ECA Servisi; Kombi Sürekli Çalıştırılmalı Mı?

Tekirdağ Eca Servisi kombilerini sadece belirli zamanlarda kullanıp sonra kapatmalılar yoksa sürekli olarak açık tutmalılar? Geceleri kombiyi kapattığımızda oda sıcaklığı düşmekte, sabah aynı sıcaklığı yakalamak için kombiyi daha yüksek derecelerde çalıştırmak gereklidir. Uzmanlar yatarken kombi sıcaklığının düşürülmesi fakat kapatılmamasını tavsiye etmektedirler.

Top